Вулканізована фібра

Вулканізована фібра є композитним матеріалом з целюлози (волокна бавовни та целюлози). Ця назва запозичена з процесу вулканізації природного каучука з метою отримання ебоніту, який на перший погляд є дуже подібним до процесу виробництва вулканізованої фібри. При виробництві вулканізованої фібри стрічки з волокон бавовни та/або целюлози протягуються через пергаментуючу ванну з розчином хлориду цинку або сірчаної кислоти, в результаті чого волокна злегка розчиняються. Після цього рідина витискається, в результаті чого окремі волокна та стрічки з'єднуються одна з одною без будь-яких в'яжуючих засобів.

Завдяки високій міцності та стабільності і одночасно низькій вазі та добрій еластичності вулканізована фібра використовується сьогодні не тільки для штампованих деталей, прокладок, основ для ламінатів та інших промислових продуктів, але й в якості основи для шліфувальних кругів, так званих шліфувальних кругів з вулканізованих дисків або навіть коротких фібрових кругів. Для цього як правило використовуються основи товщиною між 0,38 та 0,84 мм.

Вулканізована фібра може протягом довгого часу витримувати високі температури до 110° C. Тому при роботі з фібровими кругами необхідно уникати високого тиску та шліфування на місці, так як це може призвести до виникнення бульбашок та обпалювання круга, я значить і виривання зерна.
Целюлоза, що складає основу вулканізованої фібри, є гігроскопічною, тобто вона може вбирати вологу з навколишнього середовища і віддавати її, в результаті чого змінюється об'єм волокон. В фібрових кругах, що піддаються впливу надто високої чи надто низької вологості повітря цей ефект веде до скручування кругів. Тому рекомендується зберігання кругів при середній вологості повітря (відносна вологість повітря прибл. 45-65%).

Вулканізована фібра використовується Klingspor в якості основи для фібрових кругів. Тут Klingspor пропонує широкий асортимент продуктів для різних видів застосування.

Підхожі вироби

Назад до Шліфування


Усі довідкові теми