Твердість

Твердість шліфувального круга – це стійкість, з якою сполучення диска протистоїть вириванню абразивних зерен.

Твердість сполучення відрізного або зачисного круга може регулюватися та встановлюватися самою синтетичною смолою, що використовуються, а також додаванням наповнювачів. Згідно з DIN ISO 525 твердість сполучення відрізних та зачисних кругів позначається буквами алфавіту, що додаються до позначення типу. Позначення твердості починається з літери „A“ (дуже м'який) і закінчується літерою „Z“ (дуже твердий), тобто чим твердіше сполучення, тим вища позиція відповідних букв в алфавіті.

В загальному при виборі оптимального відрізного або зачисного круга для конкретного застосування керуються правилом, що сполучення абразивного матеріалу повинне бути тим м'якшим, чим твердіший матеріал, що обробляється.

Якщо користувач вибере надто тверде сполучення, то зношене, затуплене абразивне зерно не буде вириватися з матеріалу основи під час обробки; в результаті агресивність круга різко падає. Це може призвести до перегрівання ріжучого краю, а значить до „оплавлювання“ круга та до повної втрати ріжучої здатності.

Якщо користувач вибере дуже м'яке сполучення, в нього буде перевага того, що агресивність ріжучого інструмента буде дуже високою, так як в процесі шліфування постійно з'являється свіже зерно, а тому і скорочується час обробки. Разом з тим, дуже м'яке сполучення веде до підвищеного зношування інструмента, а тому скорочує строк служби.

Підхожі вироби

Назад до Шліфування


Усі довідкові теми