Правильне різання та зачищення
Тонкі відрізні круги Kronenflex® для кутової шліфувальної машини — високоефективні продукти з надзвичайно коротким часом різання та незначним утворенням задирок. Вони особливо добре підходять для тонкостінних матеріалів, що потрібно розрізати шляхом точного, швидкого розрізання з мінімальним утворенням тепла. Дотримання кількох важливих правил дає змогу досягти оптимальних результатів роботи та максимальної безпеки.
1. Правильне зусилля притискання = довгий строк служби
Завдяки надзвичайно високій ріжучій здатності наших кругів достатньо власної ваги машини для натискання. Надмірний тиск спричиняє швидше зношування.
2. Оптимальна окружна швидкість = краще різання
Ідеальне співвідношення між кількістю розрізів і зношенням круга забезпечується завдяки окружній швидкості, що майже дорівнює максимально допустимій. Подбайте про те, щоби частота обертання була постійно високою. За надто низької частоти обертання круг зношується дуже швидко.
3. Правильне використання = високий рівень безпеки
Відрізні шліфувальні круги можна навантажувати лише в радіальному напрямку. При високому зусиллі притискання це дає змогу уникнути коливання, вигинання або, навіть, ламання круга.
4. Ідеальне положення для різання = підвищена стійкість
Матеріал завжди повинен бути закріплений максимально близько до місця розрізання, щоби він не вібрував, не тремтів та не відхилявся. Заготовка, що розрізається, повинна бути міцно закріпленою та не рухатися під час різання.
5. Правильне закріплення = краща передача зусилля
Відрізні круги кріпляться на машинах за допомогою затискних фланців, які передають на круги надзвичайно великі урухомні зусилля. Не використовувати браковані або непридатні фланці. Дотримуватися діючих приписів та норм. Заборонено використовувати затискні фланці різного діаметру.
Правильний кут нахилу при зачищенні
Найефективніша робота зачисних кругів забезпечується при куті нахилу відносно заготовки 25–30°. При цьому куті нахилу забезпечується найбільш сприятливе співвідношення об’єму матеріалу, що зішліфовується, і зношення круга. Тому, якщо можливо, завжди потрібно вибирати цей кут нахилу. При зменшенні кута нахилу до менше ніж 15° під час зачищення на окружності круга утворюється дуже тонка крайка. Навіть, при незначній зміні кута шліфування ця крайка може не витримати притискного зусилля шліфування і зламатися. При цьому абразивне зерно не використовується, та виникає дисбаланс, що приводить до передчасної заміни круга.