Пасивний шар

Так званим пасивним шаром є тонкий оксидний шар, що утворюється на поверхні нержавіючої сталі, коли вона вступає в реакцію з повітрям. Атоми хрому в сталі утворюють з атомами кисню щільний і інертний (звідси назва „пасивний шар“) шар оксиду, який перешкоджає подальшій оксидації, а значить ржавінню сталі. Структура та стійкість пасивного шару в першу чергу залежить від складу сплаву сталі.

Високоякісна сталь, так само як і нормальна сталь, утворює з оксидом оксидні шари. В нормальній сталі кисень реагує з атомами заліза; при цьому виникає пориста поверхня (іржа), яка дозволяє розповсюдження реакції. Цей процес може призвести по повного "заржавіння" заготовки.

В нержавіючій сталі кисень реагує з атомами хрому сталі, що існують в відносно високій концентрації на поверхні пасивного шару.
Іржа на ’нержавіючій’ сталі виникає з двох причин:

  • не міг утворитися пасивний шар або
  • пасивний шар зруйнований

Неможливості утворення пасивного шару можна запобігти підвищеною чистотою. Поверхні, що обробляються, необхідно ретельно чистити від будь-яких залишків. Це в першу чергу торкається залишків абразивних матеріалів. Тому абразивні матеріали, що надаються для обробки високоякісної сталі, як правило, вільні від хлору, заліза та сірки (вагова складова < 0,1 процентів).

Назад до Шліфування


Усі довідкові теми