Щільність розсіювання

Термін „Насип“, вид насипу або щільність насипу, коли йде мова про абразивні матеріали на основі, означає щільність, з якою абразивне зерно наноситься на основу. Розрізняють 3 види насипу:

Щільний насип: основа майже повністю покрита абразивним зерном. Велика кількість кінчиків зерна, що використовуються в цьому виді насипу, дозволяє високе зняття матеріалу та довгий строк служби абразивного матеріалу. Щільний насип характерний для абразивних матеріалів, що використовуються в обробці металу.

Напіввідкритий насип: основа покрита абразивним зерном прибл. на 70 - 80%. Незаповнений простір між кінчиками зерен надає можливість там знятому матеріалу збиратись та звідти відводитись. Напіввідкрите розсіювання характерне для м’яких матеріалів, наприклад, шліфування лаків, пластмас та кольорових металів.

Відкритий насип: основа покрита абразивним зерном прибл. на 50 - 70%. Більший простір між абразивними зернами в цьому виді насипу зменшує засалювання і дозволяє видалення шліфувальної стружки з зони шліфування. Відкритий насип, як правило, застосовується в абразивних матеріалах для дерева та інших матеріалів з довгою стружкою, які швидко засалюють інші шліфувальні інструменти.

Крім того, щільністю насип можна змінювати агресивність абразивного матеріалу та якість поверхні, що шліфується.

Тиск = сила/поверхня (p = F/A)

прикладена сила розподіляється в абразивному матеріалі з відкритим насипoм на меншу кількість кінчиків зерна ніж в абразивному матеріалі з щільним насипoм. Тому зерно проникає глибше і знімається більше матеріалу. З іншого боку, при щільному розсіюванні з багатьма працюючими кінчиками зерна на окреме зерно припадає менша сила; зерно не входить так глибоко в поверхню і шліфована поверхня маю кращу якість.

Підхожі вироби

Назад до Шліфування


Усі довідкові теми