Мінімальна швидкість стійкості

Мінімальною швидкістю стійкості є периферійна швидкість, яку шліфувальний круг, що обертається, повинен досягнути, не ламаючись під впливом центробіжної сили. Вона встановлена нормами EN 12413, 13743 та 13236 і вказується в метрах за секунду (м/с). Мінімальна швидкість стійкості вичислюється з допустимої периферійної швидкості (максимальна робоча швидкість) та відповідного встановленого нормою EN коефіцієнту безпеки за наступною формулою:

vламання = швидкість стійкості [м/с]
vдоп. = максимально допустима периферійна швидкість (максимальна робоча швидкість) [м/с]
S = коефіцієнт безпеки

Як співзасновник Організації з безпеки абразивних матеріалів ( Organisation for the Safety of Abrasives – oSa) Klingspor особливо велике значення приділяє безпеці своїх інструментів. Тому відповідність заданим в нормах вимогам до безпеки суворо перевіряється. Сюди разом з іншим входить обов'язкова перевірка міцності на розрив під впливом центробіжних сил, при якій інструмент, що перевіряється (наприклад, пелюстковий тарілчастий круг, відрізний круг, пелюстковий круг), прискорюється в відповідному випробувальному стенді з постійно зростаючою частотою обертання під дією центробіжної сили до мінімальної швидкості стійкості (на підприємстві Klingspor ця швидкість добровільно трохи перевищується).
Для виконання вимог норми EN 13743 інструмент, що перевіряється, не повинен зламатися під час випробування.

Перевірка міцності на розрив виконується вибірково на одному екземплярі з 1000 виготовлених пелюсткових тарілчастих кругів, відрізних та зачисних кругів, пелюстковиї кругів і т.д. Тому користувач може бути впевненим, що в продуктах Klingspor завжди можна покладатися на перевірену згідно з діючими нормами та директивами безпеку.

Підхожі вироби

Назад до Шліфування


Усі довідкові теми