Максимальна робоча швидкість

Максимальна робоча швидкість шліфувальних інструментів є максимальною швидкістю, з якою шліфувальний круг, що обертається, може використовуватися на відповідних шліфувальних машинах.

Вона вказується в м/с і встановлена діючими нормами (наприклад, DIN EN 12413, DIN EN 13743 та DIN EN 13236), щоб уникнути та зменшити небезпеку. Крім того, цими нормами визначаються ступені можливих максимальних швидкостей обробки, згідно з якими повинні виготовлятися шліфувальні круги, а також їх позначення та максимальна частота обертання в залежності від діаметра.

Обов'язкові до цього часу колірні кодування робочої швидкості за допомогою відповідних кольорових полос на шліфувальних інструментах (наприклад, 50 м/с = синя полоса; 63 м/с = жовта полоса, 80 м/с = червона полоса; 100 м/с = зелена полоса,…) тепер не є обов'язковим, але часто практикується.

З причин безпеки користувач повинен обов'язково слідкувати за тим, щоб вказана на шліфувальному кругу робоча швидкість не перевищувалась.

Як співзасновник та член Організації з безпеки абразивних матеріалів ( Organisation for the Safety of Abrasives – oSa) Klingspor особливо велике значення приділяє безпеці шліфувальних інструментів та перевірці і позначенню згідно з нормами і тому строго притримується норм DIN EN 12413 (для шліфувальних матеріалів зі зв'язаного абразивного матеріалу, таких як відрізні та зачисні круги або R-Flex), DIN EN 13743 (для шліфувальних матеріалів на основі, таких як пелюсткові тарілчасті круги, пелюсткові круги, шліфувальні штифти, фіброві круги та опорні диски фібрових кругів) та DIN EN 13236 (для шліфувальних інструментів з алмазом та нітридом бору).

Максимальна робоча швидкість важлива для наступних шліфувальних інструментів з асортименту Klingspor:

 • Фіброві круги та опорні диски фібрових кругів (80 м/с)
 • Відрізні та зачисні диски Kronenflex (80 м/с) для ручного використання, 100 м/с для стаціонарної обробки різанням)
 • Чашкові шліфувальні круги Kronenflex (50 м/с)
 • Пелюсткові тарілчасті круги (80 м/с)
 • Зачисні круги NCD 200 (63 м/с)
 • Круги з твердопресованого нетканого матеріалу MFW 600 (47 або 37 м/с)
 • Пелюсткові круги (50 м/с; за винятком пелюсткових кругів шириною Ш>100 мм (30 м/с) та пелюсткових кругів з прорізом (40 м/с)).
 • Пелюсткова головка/штифтова головка (40 м/с)
 • Алмазні відрізні круги (80 м/с для кругів для використання на кутових шліфувальних машинах; 100 м/с для кругів для використання на відрізних шліфувальних машинах з двигуном, машин для нарізання швів та настільних пил)
 • Алмазний тарілчастий шліфувальний круг (80 м/с)
 • Еластично з'єднаний шліфувальний матеріал, наприклад, круги R-Flex, шліфувальні та полірувальні штифти та шліфувальні круги для обробки під мармур.

Тут робоча швидкість залежить від з'єднання абразивного матеріалу (5 м/с) для шліфувальних матеріалів з W-з'єднанням; 16 м/с для шліфувальних матеріалів з E-з'єднанням; 32 м/с для шліфувальних матеріалів з Z-з'єднанням)

Підхожі вироби

Назад до Шліфування


Усі довідкові теми