Фанера

Фанера є загальним поняттям для плит з деревного матеріалу, що складається щонайменше з трьох наклеєних один на одного шарів деревини, при чому волокна суміжних шарів напрямлені в різні напрямки (переважно 90°). Тому властивості матеріалу, зв'язані з напрямком („робота“ деревини від набухання та осідання), неможливі („заблоковані“).
Фанера має симетричну структуру і непарну кількість шарів. Шари можуть складатися зі шпон, цільних дерев'яних плит, цільних дерев'яних брусів або інших деревних матеріалів.

Залежно від виду шарів фанера розподіляється на

  • облицювальну фанеру (облицювальні плити, багатошарові плити спеціальної форми товщиною щонайменше 12 мм та щонайменше п'ятьма шарами)
  • „столярна плита“ з середнім шаром з розпилених дерев'яних планок і з рейок товщиною 8 мм, в положенні на ребрі з лущеного шпону
  • дошкова фанера з поперечно склеєних цільних дерев'яних плит
  • комбінована фанера з внутрішніх шарів з іншої деревини (наприклад, деревностружкова плита, шпон в якості верхнього шару).

Завдяки широкому спектру виконань та властивостей фанера знаходить різноманітне застосування, наприклад, в будівництві як облицювання або в виробництві меблів.

Обробка фанери

Фанера надається для обробки (пиляння, фрезерування, шліфування) та фарбування так само як цільна деревина. Так як облицювання завжди складається з цільної деревини (переважно шари шпону), при шліфуванні необхідно дотримуватися тих самих правил, що і при обробці цільної деревини. Необхідно звернути увагу на те, що в випадку дуже тонких облицювань з шпону або великопористих видів деревини при пресуванні плит з пор деревини може випадково витікати клей, що при шліфуванні веде до швидкого забивання шліфувальної стрічки. Klingspor розробив продукти зі спеціальними властивостями, які запобігають передчасному забиванню.

Підхожі вироби

Назад до Шліфування

Інші теми із цієї сфери


Усі довідкові теми