Антистатичні властивості

Абразивний матеріал, що використовується спеціально для обробки непровідних матеріалів (наприклад, дерева або пластмаси), уже під час виробництва отримує  антистатичні властивості, тобто до нього додаються речовини, що проводять струм, завдяки яким електричний заряд може виходити через абразивний матеріал, тобто і через машину.

Завдяки тертю різних матеріалів під час шліфування відбувається переміщення електронів між поверхнями, що труться, тобто розділ зарядів, який в непровідних матеріалах веде до того, що різниця зарядів не може вирівнятись. Результатом цього є те, що налипання електрично зарядженого шліфувального пилу на шліфувальній стрічці, машині або заготовці не відводяться навіть з доброю витяжною системою. Завдяки використанню абразивних матеріалів з антистатичним оснащенням, що є поширеним в сфері деревообробки, можна уникнути вищевказаного явища і таким чином зменшити налипання пилу, що зокрема також може продовжити тривалість служби.

Звичайно всі шліфувальні стрічки для деревообробки в асортименті Klingspor мають  антистатичні властивості і відповідно позначені на зворотній стороні в штампі („Antistatic“). Крім „базової конфігурації“ основа (папір, тканина) деяких типів (наприклад, PS 24 F, CS 538 Z) додатково містить  антистатичні властивості на стороні шліфування в вигляді додатку до сполучення синтетичної смоли матеріалів, що проводять струм (наприклад, граніт). Цим абразивним матеріалам характерні особливо ефективні антистатичні властивості, які в поєднанні з відповідною витяжкою навіть при екстремальних умовах забезпечують шліфування без пилу.

Підхожі вироби

Назад до Шліфування


Усі довідкові теми