Агломерат

Термін "агломерат" = (лат. agglomerare = стискати, скупчувати), якщо мова йде про абразивні матеріали, означає сполучення декількох абразивних зерен однакового розміру, які перед нанесенням на основу піддаються технічній обробці (гранулювання) синтетичною смолою з утворенням гранул більшого розміру. Отримані таким чином скупчення зерна мають приблизно один і той самий розмір і наносяться як звичайний шліфувальний мінерал на відповідну основу і фіксуються синтетичною смолою.

Стрічки з агломератом мають в декілька разів більший строк експлуатації в порівнянні зі звичайними одношаровими шліфувальними стрічками. Тому їх називають довготривалими шліфувальними стрічками. При цьому шліфована поверхня протягом всього процесу шліфування залишається відносно незмінною що торкається глибини мікронерівності та характеру шліфованої поверхні (зношене, затуплене зерно вибивається і на його місце стає свіже зерно, розміщене на шар нижче). В зв'язку зі скупчуванням зерна поверхня абразивного матеріалу на стрічці з агломератом виглядає значно грубішою, але малюнок шліфування стає більш тонко обробленим у порівнянні зі звичайною шліфувальною стрічкою.

Для шліфувальних стрічок Klingspor пропонує різні типи стрічок з агломератом з додатковою назвою „Kulex“, які відрізняються за твердістю сполучення (м'яке – тверде), видом зерна (корунд – карбід кремнію) та основою (негнучка – гнучка) і були розроблені для різноманітних видів використання. Зазвичай вони використовуються для безцентрового круглого шліфування труб з високоякісної сталі або поверхонь полосової сталі, листового матеріалу та стальних рулонів.

Підхожі вироби

Назад до Шліфування


Усі довідкові теми