Завжди холодна сталь

Січ 25, 2018

Завдяки мультисполученню нержавіюча сталь може оброблятися значно ефективніше і залишається під час обробки більш холодною. Додатковий шар перешкоджає утворенню нальоту та підвищую якість поверхні.

Це трапляється не лише з тими, хто працює з інструментом непрофесійно. Коротка неуважність при ручному шліфуванні, неправильне налаштування шліфувального інструменту, і ось результат – стальна заготовка блищить різними кольорами. «Наліт може інколи виглядати досить непогано, якщо рівномірність поверхні має другорядне значення. Але в нього є важливий недолік: в цих місцях при наявності вологи поверхня відразу ржавіє», каже заступник завідуючого відділом Карл-Гайнц Кох в лабораторії головного заводу в м.Хайгер.

CS610YY # 40 015 (x50)

Наліт виникає в результаті підвищених температур – коли шліфування виконується надто довго або під високим тиском. При такій міжкристалічній корозії, так називають цей процес фахівці, в зв'язку з нагріванням відбувається сполучення хрому з вуглецем. В результаті в цій зоні хром не захищає від корозії. Щоб уникнути трудомісткої повторної обробки нержавіючої сталі, важливо залишатися під час шліфування нижче критичного температурного порога. Рішення для холодного шліфування: абразив з мультисполученням. Він використовується навіть для високолегованої сталі.

Повільне засалювання.

«Мультисполучення міститься в багатьох продуктах, але мало користувачів знають про його дію. Це додаткове покриття. Під час роботи з інструментами цей шар розкладається в результаті шліфування і під впливом різних одночасних процесів утворюється холодна шліфована поверхня», пояснює пан Кох. Те, що завдяки цьому значно знижується небезпека утворення нальоту, не єдина перевага мультисполучення. «Завдяки цим процесам сталь менше прилипає до кінчиків зерна абразивного матеріалу, який з часом явно засалюється», так пояснює взаємозв'язок завідуючий відділом випробувань і сервісу Вольфганг Кайзер. В результаті покращується зняття матеріалу та збільшується час роботи під навантаженням в порівнянні з традиційними абразивними матеріалами.

Безперервний розвиток.

«Чим більша поверхня, що обробляється користувачем, тим вища температура. Тут ефективність покращується завдяки більшій потужності шліфування», каже пан Кайзер. Він та співробітники відділу порівнюють продукти в багатьох випробуваннях з і без мультисполучення. Як і для всіх продуктів, вироблених компанією Klingspor, сюди входить метод випробування на різних інструментах, з різними потужностями та різними робочими напругами.

«Розробка ще не завершена», підтверджує Кох. Не дивлячись на те, що мультисполучення використовуються вже майже 30 років, Klingspor безперервно розробляє і випробовує нові продукти з новою сировиною та оптимізованими співвідношеннями. Тому що вимоги клієнта також безперервно змінюються, залежно від області використання та методу шліфування. «Хто б міг подумати 15 років тому, що з цими завданнями будуть справлятися роботи і навіть будуть працювати з перемінними режимами тиску», говорить пан Кайзер.

Використання не за призначенням.

Продукт з мультисполученням часто використаються не за призначенням. «Недавно ми отримали новини з Португалії, що там замовники шліфують величезні гребні гвинти з бронзи нашими абразивами, які власне призначені для нержавіючої сталі», розповідає заступник завідуючого відділом Карл-Гайнц Кох в лабораторії Klingspor в Хайгері. З результатами, які вражають навіть таких досвідчених фахівців як Вольфганг Кайзер, керівник відділу випробувань і сервісу: «Звичайно ми також випробовуємо вплив на інші матеріали. Так з нормальною сталлю користь мультисполучення мало помітна. Тому нам було цікаво дізнатися, що з бронзою можна отримати інший ефект.» Так в цьому конкретному випадку мультисполучення є покращенням, яке разом з тим мало відоме. «Бронза має певну властивість приклеюватися. На відміну стандартних шліфувальних кругів, які швидко забиваються, тут мультисполучення послужило як розділюючий шар, завдяки чому злипання знизилося.»

Абразивні стрічки:

LS 313 JF

Стрічка є висококласним продуктом для обробки чутливих до температури фасонних деталей і дуже добре прилягає до заокруглень та контурів.

CS 409 Y

Завдяки самозаточуванню циркон корунду CS 409 Y має дуже агресивну поведінку.

BB CS410X retusch

CS 410 X

Абразивна стрічка з основою на тканині для нержавіючої сталі пропонується з величиною зерна:  40, 60, 80, 100, 120, 150 та 180.

CS 631 XF

CS 631 XF пропонує завдяки керамічному зерну перевагу безперервного агресивного шліфування з довгим часом роботи під навантаженням.

CS 931 XF

Гнучка високопродуктивна абразивна стрічка завдяки керамічному зерну з самозаточуванням забезпечує довгий час роботи під навантаженням та чисте шліфування.

CS 910 Y ACT

Високопродуктивна абразивна стрічка для шліфування поверхні нержавіючої сталі не засалюється при шліфуванні титану та високолегованої сталі.

GX 931 JF

Спеціальний продукт пропонує високу надійність при високому навантажені або при шліфуванні з відкритою стрічкою завдяки стійкій на розрив основі з мішаної тканини.

CS 451 X

Абразивний циліндр переконує стабільною тканиною з посиленням нижньої сторони та високоякісним циркон корундом.

 

Фіброві круги

CS 570

Фібровий круг CS 570 з самозаточуванням працює з високою агресивністю і придатний для обробки алюмінію.

FS 966 ACT

З тим самим самозаточуванням та агресивністю, FS 966 ACT переконує довгим часом роботи під навантаженням, особливо при виконанні важких робіт.

Пелюстковий тарілчастий круг

SMT 636

SMT 636 пропонує високу потужність різання і придатний для обробки як 

te smt996

кутів, так і поверхонь.

SMT 996

З дуже малою затратою сили SMT 996 діє агресивно, зберігаючи високу стабільність на кутах.

 

Пелюсткова головка:

ms km615

KM 615

Високоякісні абразивні пластини, розміщені по кругу в вигляді віяла, міцно закріплені в смоляному ядрі в середині пелюсткового круга гарантують оптимальну адаптацію до заготовки.

 

Порада 1:

Ніколи не використовуйте абразивні інструменти спочатку на сталі звичайної якості, а потім на нержавіючій сталі.

Порада 2:

Обов'язково видаляйте абразивний пил повністю з усіх поверхонь.

Порада 3:

Завжди захищайте поверхні нержавіючої сталі від розжарених іскор.