Шліфувати так, як це роблять професіонали. Опорні диски.

Лют 25, 2019

Кожен фібровий диск потребує відповідного опорного диска. Це забезпечує стабільність, оптимальний розподіл сили та безпеку при роботі. Якщо диск зношений, це впливає на продуктивність шліфувальних кругів – отже настав час терміново міняти.

Фіброві круги, або більш коректно, шліфувальні круги з вулканізованого волокна використовуються тоді, коли одночасно потрібні висока ступінь видалення та гарна поверхня. Вони м'якші і гнучкіші, ніж звичайні зачисні шліфувальні круги, і використовуються, в основному, в металообробці. Наприклад, круги преміум-класу FS 964 і FS 966 мають керамічне зерно. На кутовій шліфувальній машині вони затискаються разом з опорним диском. Це необхідно згідно з DIN EN 13743 і доцільно, тому що без цього шліфування було б неможливим. «Гнучкий фібровий круг потребує протидії, яка не дає йому відхилятися та тріскати. Тільки за допомогою опорного диска користувач може створити необхідний тиск на оброблюваний матеріал», – пояснює Вольфганг Кайзер, керівник відділу випробувань та сервісу Klingspor.

Опорні диски виготовлені з термопластичного матеріалу. Вибір області використання є вирішальним:

Хто хоче зачистити зварні шви, бере грубий фібровий круг з розміром зерна 50 та відповідно твердий опорний диск. Якщо ж вам необхідно відшліфувати поверхні або контури, та підготувати їх до нанесення фарби, слід використовувати фіброві круги з меншим зерном в поєднанні з м’яким, гнучким опорним диском. Зношений опорний диск є причиною зменшення продуктивності фібрових кругів на третину. Твердий опорний диск деформується в результаті частих змін температури, диск стає не рівним, потрібна протидія стає неможливою. М'який опорний диск втрачає еластичність. Тому важливо регулярно міняти диск. На це питання не можна дати універсальної відповіді.

«В деяких видах використання опорний диск зношується вже після 50 кругів, а в деяких лише після 500 кругів. Тому важливою є візуальна перевірка», – наголошує пан Кайзер. Якщо зблизька поглянути на фібровий круг, можна на ранній стадії розпізнати зношування (серія фотографій нижче). Саме тоді пора міняти.

 

Рекомендація спеціаліста

image preview (6)

«Якщо ви використовуєте старі деформовані опорні диски, Ви втратите до 30 процентів продуктивності», – каже Вольфганг Кайзер, керівник відділу випробувань.

 

  • Гарний стан: Фібровий круг в поєднанні з новим опорним диском зношується рівномірно.

image preview

  • Ознаки зношування: Якщо фібровий диск на деяких місцях «згорає», в той час як інші місця виглядають новими, продуктивність падає.

image preview (1)

  • Правильний вибір: Для зняття зварних швів ідеально підходить грубий фібровий круг величиною зерна 50 з твердим опорним диском. Для тонкого шліфування поверхонь або контурів підходять фіброві круги з дрібним зерном в поєднанні з м’яким, гнучким опорним диском.

image preview (2)

  • З почуттям: Прикладайте фібровий круг рівно і слідкуйте за тим, щоб край шліфувального приладу на виступав за заготовку. Інакше буде пошкоджений круг та опорний диск.

image preview (3)